sobota, 19 marca 2016

7 godzin w Opocznie

Korzystając z okazji, iż jest sobota, postanowiłem się gdzieś wybrać. Stwierdziłem, że pojadę do Opoczna. No więc na przystanku Łódź Marysin wsiadam w ŁKA do Łodzi Widzewa. Na Widzewie przesiadam się na Regio do Opoczna. Zjawia się oczywiście SA135, jedyny tabor spalinowy jaki posiada PR Łódź. Do Słotwin jesteśmy przyspieszeni. Dalej fotografuje postoje, bo zaliczam. Słotwiny.Wykno;Zaosie:Skrzynki:Tomaszów Mazowiecki:Jeleń:Bratków:Szadkowice:Słomianka:Do Opoczna docieram planowo.

Kilka zdjęć w Opocznie:
Widok ogólny na tory stacyjne:Krótki spacerek i jestem na CMK. Mam w planie filmowanie paru pociągów. Po kilku godzinach plan zostaje w pełni zrealizowany, więc idę na obiad do miasta. Mam drobne problemy ze znalezieniem restauracji, ale w końcu mi się udaje. Po powrocie na dworzec oczekuje szynobusu z Tomaszowa Mazowieckiego. Pociąg się jednak nie zjawia. Po jakimś czasie odnajduję informację o KKA z powodu wypadku w Szadkowicach (jeden szynobus na dwa obiegi). Na przystanek pod dworcem wjechał KKA.Odjeżdżamy z 20 minut wcześniej niż planowo pociąg. Na wyjeździe z placu przed dworcem kierowniczka każe kierowcy się zatrzymać, bo zobaczyła panią idącą na dworzec, która zawsze jedzie do Słomianki. Kierowca musiał krzyknąć "Pani do Słomianki?" Pani nie kryła zaskoczenia, że ktoś do niej krzyczy.
W Tomaszowie Mazowieckim przesiadka na kibla do Łodzi Kaliskiej:Warto też wspomnieć bilety. Z Łodzi Widzewa do Opoczna przez Gałkówek (w którym pociąg nie miał postoju), Koluszki (które omija łącznicą), Mikołajów (który jest stacją techniczną, posterunkim i nie ma tam peronów), a z Opoczna, bilet miałem wydany do Łodzi Kaliskiej zamiast Widzewa, a dodatkowo zostałem skierowany przez Łódź Olechów Wschód.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz