niedziela, 11 grudnia 2016

Pierwszym pociągiem na Nową Łódź Fabryczną

Wraz ze zmianą rozkładu jazdy, czyli od 11 Grudnia, po 5 latach przebudowy, w końcu została otwarta podziemna stacja Łódź Fabryczna. Pierwszy pociąg wjeżdżał na niego o 5.30 i był to REGIO ze Skierniewic. Trzeba było więc wstać po 4. O tej porze o MPK można tylko pomarzyć, więc bez taksówki się nie obyło. Przy wjeździe na ulicę Służbową prowadzącą do dworca Widzew, straszny korek, taki jak jeszcze nigdy. Moim oczom ukazuje się peron III, wypełniony po brzegi. Udało mi się przepchać do krawędzi i wypatrywałem składu. Ochrona, Policja i SOK obstawia cały dworzec i wygania ludzi za żółtą linię. Około 5.25 na horyzoncie pojawiają się światła, co powoduje entuzjazm oczekujących, który przejawia się klaskaniem, okrzykami i śpiewem.
Po chwili w perony wtacza się turbokibelek EN57AL. Oczywiście przy mnie zatrzymuje się dziura między dwiema jednostkami, bo jakby inaczej? Ludzie rzucają się do drzwi, docierają do mnie informację, że za chwilę na sąsiedni tor zostanie podstawiony drugi skład. Udało mi się wepchać do REGIO, jednakże faktyczne na drugi tor zostaje podstawiony 2xŁKA. Przez chwilę mam obawy, że tamten ruszy pierwszy, bo dość długo stoimy i nie ruszamy. Po chwili jednak, odjeżdżamy w kierunku podziemnego dworca. W pociągu dużo śmiechu. Ludzie żartują, np.czy na Niciarnianej ktoś wysiada, gdy jesteśmy w tunelu, śmieją się, że już minęliśmy Fabryczny i przebijamy się do Kaliskiego. Na Niciarce nasz postój się przedłuża. Na Fabrycznym meldujemy się +15. Wita nas orkiestra. Pani prezydent wygłasza przemówienie, a ludzie śpiewają piosenki. Chwilę później zjawia się lekko splecowane ŁKA z Widzewa. Zdjęcia.
Miałem początkowo jechać tym samym REGIO z powrotem na Widzewa i stamtąd ŁKA na Marysin, jednak stwierdziłem, że obejrzę sobie dokładniej stację. Wychodzę przed dworzec i oczekuje 9A. Podjeżdżam nią jeden przystanek do 1-ki. Po chwili zatrzymujemy się i stoimy, a motorniczy, mówi, że jest zator, lub awaria (on sam nie wiedział) i trzeba wysiąść. Idę na następny przystanek, gdzie po chwili przyjeżdża ten sam tramwaj, którym dojeżdżam do domu. Bilety.
Bilet strefowy pr.Bilet pamiątkowy z podpisem pani prezydent.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz