poniedziałek, 13 listopada 2017

Objazdowo przez Warszawę Odolany + WKD

Od dnia 3.09.2017 z powodu modernizacji linii 447 wybrane pociągi Łowicz/Sochaczew - Warszawa jeżdżą drogą okrężną przez Odolany. Plan ułożyłem tak, aby zaliczyć WKD.

Wyruszam po 7 z Żabieńca do Łowicza. Podczas ponad godzinnej przerwy skoczyłem nad Bzurę i na stary rynek. Osobówka KM do Warszawy podstawia się minutę po planie.Odjeżdżamy z lekkim poślizgiem. Frekwencja duża mimo dwóch jednostek. Na wjeździe do Sochaczewa mijamy dwa turbokible z napisami Łowicz Główny - Warszawa Wschodnia. Gdy już stoimy w peronach zostaje podana informacja, że nastąpi zamiana składów i trzeba opuścić pojazd. Po chwili na sąsiedni tor wtaczają się owe dwa turbo-kible.Odjazd +5, które zwiększmy do +8, a potem zmniejszamy do +3. Wysiadam w Warszawie Zachodniej i przemieszczam się na peron WKD. Przepuszczam skład do Podkowy Leśnej Głównej i udaje się do McDonalda. Powracam na peron, gdzie po chwili zjawia się WKD do Grodziska Mazowieckiego Radońskiej.
Frekwencja duża, z trudem znajduje miejsce siedzące. Od Podkowy Leśnej Głównej trochę się rozluźnia. Pierwszy przystanek to Warszawa Reduta Ordona.Aleje Jerozolimskie nie wyszły, więc od razu Warszawa Raków.Warszawa Salomea.Opacz.Michałowice.Reguły.Malichy.Tworki :)Pruszków WKD.Komorów.Nowa Wieś Warszawska.Kanie Helenowskie.Otrębusy.Podkowa Leśna Wschodnia.Podkowa Leśna Główna.Podkowa Leśna Zachodnia.Grodzisk Mazowiecki Okrężna.Grodzisk Mazowiecki Jordanowice.W Grodzisku Mazowieckim Radońskiej melduje się planowo. Znajduje się tu zaplecze WKD. Na torach odstawczych stoją min. EN100 i EN95, a przed halą złomowane EN94.Do pociągu ładuje się grupa harcerzy. Wysiadają tak jak ja w Podkowie Leśnej Głównej.

W okolicy nie znalazłem nic ciekawego, więc powracam na stację. Na moim WKD Warszawa Śródmieście WKD - Milanówek Grudów.Zapełnienie niewielkie, po trasie znajduje się przystanek Polesie.W Milanówku Grudowie jestem przed 13.30 i mam pół godziny czasu.

W tym czasie przechodzę się po okolicy. Frekwencja lepsza, a za Podkową Leśną Główną brakuje już miejsc. W Warszawie Śródmieściu WKD jestem planowo.Przechodzę na stację Warszawa Śródmieście i po chwili wsiadam w osobówkę do Bednar. Podjeżdżam nią do Ożarowa Mazowieckiego, tak aby złapać tam objazdowy pociąg do Warszawy.
Przyspieszony RE3 (w hafasie oznaczony jako RE2) Sochaczew - Warszawa Wschodnia zjawia się planowo. Pociąg ten przed stacją Warszawa Gołąbki odbija na tor bez peronu, a następnie jedzie przez część towarową stacji Warszawa Główna Towarowa, a następnie torem służbowym przez przystanek Warszawa Lokomotywownia Odolany. Pierwszy jest peron służbowy Warszawy Głównej Towarowej, a następnie zaraz za łącznicą na Aleje Jerozolimskie znajduje się drugi peron tej stacji z wiatą.
Następnie po łuku mijamy przystanek Warszawa Lokomotywownia Odolany.Następnie mijamy Szczęśliwice, tym razem z innej strony niż zwykle. Wysiadam na Śródmieściu.Toaleta niestety zepsuta i zamknięta, więc muszę czekać na najbliższy pociąg KM. Pierwszy który się zjawia to impulsy do Skierniewic. Podjeżdżam nim na Ochotę, a że najbliższa KM na Śródmieście jest dopiero za 10 minut, to przechodzę na peron WKD, gdzie po 3 minutach zjawia się EN97 z Milanówka Grudów do Warszawy Śródmieścia WKD. Mam ponad godzinę czasu, więc wstępuje do Złotych Tarasów. Przed 18 przechodzę na dworzec Centralny. MAZOVIA ma wjechać na peron 3, gdzie się udaję. Najpierw odjeżdża z niego COMENIUS i ŚLĘŻA, a następnie LECH. Dopiero potem zjawia się moja MAZOVIA na sundeckach. W Łowiczu prawie 1,5h czekania i podstawia się flirt do Łodzi. Wysiadam na Żabieńcu o 21.30.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz