sobota, 16 lipca 2016

Pociągiem w Łódzkie!

W dniu 16 lipca, organizowany był kolejny przejazd z cyklu POCIĄGIEM W ŁÓDZKIE w relacji Łódź - Brzustów - Łódź. Na szczęście się na niego załapałem. Około 8 melduje się na stacji Łódź Kaliska. Wywiązuje się małe zamieszanie, gdyż na tor 9 przy peronie III, gdzie miał podstawić się
pociąg specjalny, wjeżdża REGIO z Poznania. Część osób bierze go za pociąg imprezowy. Skład specjalny to EN57AL-1825+EN57AL-959:
Więcej zdjęć z drogi powrotnej. Tak jak podejrzewałem skierowali nas przez Olechów Wschód. Podziwiam stare perony przystanków Bedoń i Justynów na linii 25. Przez Gałkówek przejeżdżamy poza peronami. Następnie kierujemy się łącznicą Gałkówek - Żakowice Płd. - Słotwiny. W Wyknie nie zaobserwowałem konstrukcji, prawdopodobnie zburzona. Następny postój w Tomaszowie. Zdjęcia z trasy:
Łódź Olechów Wschód z okna EN57AL-1825
Widok na Wiedenkę
Od Tomaszowa zaczynam zaliczać. Po drodze mijamy przystanek Tomaszów Mazowiecki Białobrzegi. Wygląd stacji Brzustów dość dosadnie komentują pewne panie: Gdzie oni nas w polu wysadzają? - mówi jedna. Nie, to chyba jeszcze nie przystanek  - odpowiada jej druga. W Brzustowie zjawiamy się planowo:Teraz czeka nas 7km do przejścia. Po drodze mijamy przejazd kolejowy:Po drodze znajduję parę grzybów. Idziemy tą drogą:Po trasie musieliśmy się cofać "bo Jest błoto i nie ma przejścia". W końcu po 2,5h docieramy do Spały. Dostrzegam pomnik kolejki wąskotorowej:Mamy niedaleko piknik typu "Woodstok". Wszyscy siedzą na trawie:Z powrotem wracamy nieco inną trasą:Gdy zaczyna padać wszyscy chowają się pod dach ODIDO w Brzustowie:
A oto i stacja w Brzustowie. Zabrali nam pociąg! Kilka zdjęć:W końcu od strony Drzewicy (pewnie z Idzikowic) nadjechał skład:Po trasie próbuje wykonać jeszcze zdjęcie przystanku Tomaszów Mazowiecki Białobrzegi:Tomaszów Mazowiecki:Jedziemy tak samo jak w tamtą stronę, omijamy Koluszki, kierują nas na Olechów. Po trasie wykonuje jeszcze zdjęcia nieczynnych przystanków Łódź Olechów Zachód:Łódź Olechów Wiadukt:Podróż kończę przy peronie I w Łodzi Kaliskiej:Jutro specjalny POCIĄG DO PRZYRODY zabierze mnie do Spały, ale nie Brzustowa, tylko samej stacji Spała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz