niedziela, 30 października 2016

Wypad do Wielbarka

29 października 2016, roku, zostały reaktywowane połączenia na linii Szczytno - Wielbark. W związku z tym wybrałem się na kółeczko

Zaczynam osobówką do Kutna po 6, tam przesiadka na REGIO do Torunia, którym okazuje się kibelek-tygrysek.Najpierw jednak, udaje się do żabki oraz na rynek. Gdy powracam na stację mojego pociągu jeszcze nie ma. Na tor gdzie ma się podstawić, wjeżdża opóźniony MONIUSZKO do Gorzowa i Kołobrzegu. Chwilę później podstawia się SPOT. Godzina odjazdu mija, a my nadal stoimy. Zapowiedź informuje, że czekamy na splecowaną SEDINĘ ze Szczecina. Zjawia się ona z husarzem na czele. Ruszamy +10. W Kaliskiej Kujawskie przejeżdżamy perony, więkoszość składu zatrzymuje się  już poza nimi. We Włocławku Brzezie czekamy na zwolnienie jednotoru. W Totuniu Głównym jestem po 10, a konkretnie +5. Cykam wybrane stacyjki.
Ostrowy.Kaliska Kujawskie.Czerniewice.Włocławek.Nieszawa Waganiec.Aleksandrów Kujawski.Otłoczyn.Kilka zdjęć z Torunia Głównego.
REGIO do Jabłonowa podjeżdżam na dworzec Miasto. Zaczynam zaliczać sieć tramwajową. Najpierw udje się na pętlę Olimpijska.
Następnie jadę na Elanę.Odwiedziłem też pętle Motoarena i Uniwersytet.
Następnie jadę na Dworzec Miasto. REGIO Bydgoszcz - Olsztyn zjawia się planowo. Znowo trafia się tygrysek.Skład nabity niemiłosiernie. O miejscu siedzącym można zapomnieć. Mam je dopiero od Kowalewa Pomorskiego. W Jabłonowie oczekują osobówki do Brodnicy i Grudziądza. Do Iławy wjeżdżamy równocześnie z EC SOBIESKI z Wiednia do Gdyni. Fotografuję stacyjki.
Kowalewo Pomorskie.Zieleń.Wąbrzeźno.Książki.Jabłonowo Pomorskie.Ostrowite koło Jabłonowa.Lipinki.Biskupiec Pomorski.Jamielnik.Iława Główna.Rudzienice Suskie.Pikus.Samborowo.Ostróda.Lubajny.Stare Jabłonki.Biesal.Unieszewo.Naterki.Olsztyn Zachodni.W Olsztynie Głównym kibelek melduje się planowo.Najpierw udaje się do schroniska młodzieżowego, gdzie mam nocleg, a później jeżdżę sobie tramwajem. Odwiedzam między innymi przystanek Kanta.
Następnego dnia, schronisko opuszczam po 4 i udaje się na dworzec. Przy peronie 1 podstawiony jest już SA106 do Wielbarka.Frekwencja na starcie 3 osoby. Dwie z nich wysiadają w Pasymiu, a jedna w Gromie. Dalej szynobus jedzie całkiem pusty. W Szczytnie zmiana czoła.Przystanek w Siódmaku i stacja w Szymanach zamodernizowana, natomiast w Jesioniowcu i Wielbarku nie. Na stacji końcowej szynobus meluje się planowo, a ja mam 12 minut czasu, które wykorzystuje na zdjęcia.

W drogę powrotną pociąg także wyjeżdża pusty. Tym razem jednak, w Szczytnie frekwencja wzrasta do około 90%. Po trasię fotografuję stacyjki.
Jesionowiec.Szymany.
Siódmak.
Szczytno i zmiana czoła.

Grom.Pasym.Marcinkowo.Klewki.Przed 8 ponownie melduje się w Olsztynie Głównym.Udaje się do schroniska spakować i zabrać rzeczy, a następnie autobusem 120 udaje się na Dworzec Kolejowy. Kibelek do Bydgoszczy podstawiony.W Iławie widzę, że SOBIESKI ma godzinę w plecy. W Jabłonowie Pomorskim melduje się planowo.Szynobus do Brodnicy oczekuje już przy sąsiednim peronie.Frekwencja dobra. Mechanik z kierowniczką słuchają sobie muzyki w kabinie :). Wziąłem też sobie liniowe rozkłady ARRIVY. Zdjęcia.
Konojady.Najmowo.W Brodnicy mam 12 minut do pociągu powrotnego, czyli zdjęcia,Do Jabłonowa powrót tą samą trasą. Na odcinku Grudziądz - Chełmża jesteśmy przyśpieszeni i zatrzymujemy się tylko w Grudziądzu Mniszku i Przedmieściu oraz w Kornatowie. Zdjęcia.
Bursztynowo.Linowo.Boguszewo.Mełno.Nicwałd.Grudziądz.Grudziądz Przedmieście.Grudziądz Mniszek.Wałdowo Szlacheckie (na przelocie).Kornatowo.Firlus (na przelocie).W Chełmży przesiadka na duńczyka do Torunia.


Pociąg ten jest przyspieszony i zatrzymuje się dopiero w Toruniu Wschodnim. Na głównym dwoecu szybka przesiadnka na REGIO do Łodzi Kaliskiej.
Znaną trasą przez Kutno docieram do Zgierza, gdzie przesiadam się na osobówkę do Łodzi Widzew.
SUKIENNICE mają +68, więc ruszamy przed nimi. W Łodzi Marysinie skład melduje się planowo.
I bilecik jeszcze.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz