niedziela, 6 sierpnia 2017

musicRegio po linii 22

Jak co roku PolRegio na Woodstok uruchomiło pociągi dodatkowe MR. Niektóre z nich kursowały po liniach nie używanych w ruchu pasażerskim. Była to między innymi linia 22 na odcinku Radzice (Rd1) - Drzewica.
Na stacji Łódź Widzew stawiam się około 11.30. Mój MR ma prognozowane +55, ostatecznie jednak MIŁOŚĆ PRZYJAŹŃ MUZYKA zjawia się +82.Kupuję bilet do Drzewicy i zajmuje wolną czwórkę. Jak chyba wszystkie pociągi do Tomaszowa przez Koluszki jedziemy wariantem przez Żakowice Południowe.W Koluszkach zmiana czoła.Przy sąsiednim peronie stoi nowy link PR. Na każdej stacji stoji Policja. Od Tomaszowa Mazowieckiego robię zdjecia, a od Brzustowa zaliczam.
Tomaszów Mazowiecki Białobrzegi:Brzustów.Łuk.Antoniów.Dęba Opoczyńska.Radzice.W Drzewicy z opóźnieniem +84 opuszczam pociąg.
Niedaleko stacji w Drzewicy znajduje się jezioro Drzewickie. Jako że mam dosyć dużo czasu (mimo opóźnienia), skorzystałem z rowerów wodnych oraz kąpieliska. Przy głównej drodze znajduje się przystanek PKS, na którym oczekuje autobusu do Opoczna. Czekam jednak dłuższą chwilę i nic się nie pojawia. W końcu jednak z prawie 15 minutowym opóźnieniem zjawia się całkiem pusty niebieski autobus. W miejscowości Jelnia wsiada 1 osoba. Po nieco ponad 20 minutowej jeździe jestem w centrum Opoczna. Krótki spacerek i na 5 minut przed odjazdem szynobusu jestem na stacji kolejowej Opoczno.Frekwencja powyżej 100%. Do kierownika po bilet jest kolejka jak na bramkach na autostradzie. Na większości przystanków po trasie ktoś wsiada, więc oferta na tej trasie jest zdecydowanie za słaba.
W Tomaszowie Mazowieckim szybka przesiadka na AKŁ do Łodzi.Jedziemy ze zmianą czoła w Koluszkach i przez Żakowice Południowe. Na Fabrycznym jestem po 18.30. Bilety Łódź Widzew - Drzewica oraz Opoczno - Łódź Fabryczna.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz