piątek, 24 sierpnia 2018

Kartuzy i Pomorska Kolej Metropolitalna.

W trzecim tygodniu sierpnia wizytowałem na półwyspie Helskim. W związku z tym, że 14 sierpnia był deszczowy, postanowiłem wybrać się na zaliczanie Pomorskiej kolei Metropolitalnej i Kartuz.

Wyruszam o 12 Regio Hel - Gdynia.Zajmuję miejsce w bonanzie, która jest pustawa. We Władysławowie jednak nie ma już w niej miejsc siedzących. Wysiadam w Redzie. Kilka zdjęć.

Szybka wizyta w kasie po bilet do Kartuz i wsiadam w impulsa z Wejherowa do Gdańska Śródmieścia.Frekwencja duża. Zaliczam linię Skm-ki. Ma ona nieznacznie inny przebieg niż zwykła linia. Wysiadam w Gańsku Wrzeszczu.

Szybka wizyta w sklepie i wsiadam w oczekujący już szynobus do Kartuz.Linia, którą zaliczam to wybudowana kilka lat temu trasa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Jest dwutorowa i niezelektryfikowana. Frekwencja duża.
Gdańsk Strzyża.Gdańsk Niedźwiednik.Gdańsk Brętowo, gdzie tramwaj i pociąg mają wspólny peron.


Za przystankiem linia tramwajowa przechodzi estakadą na środek ulicy.Gdańsk Jasień.Gdańsk Kiełpinek.Gdańsk Matarnia.Bocznica do Lotniska, dawniej tu szła linia z Osowy do Kokoszek.Lotnisko.
Gdańsk Port Lotniczy.Gdańsk Rębiechowo.Zaliczanie kończę w Rębiechowie. Od Glincza ponownie zaliczam. Po trasie jest przystanek Dzierżązno.W Kartuzach jestem planowo. Mam tu nieco ponad 20 minut. Wchodzę na chwilę do biedronki i powracam na dworzec. Czynny jest tu tylko jeden, zmodernizowany tor. Reszta, wraz z peronem pierwszym nietknięta modernizacją i nieużywana. Dworzec czynny, zmodernizowany. Zakupuję bilet do Gdyni. Wnętrze bardzo nowoczesne.Zdjęcia z Kartuz.

W drodze powrotnej frekwencja już mniejsza. W Żukowie Wschodnim nieco dłuższy postój. Wysiadam w Gdańsku Rębiechowie. Ten przystanek znajduje się na kompletnym odludziu i służy chyba tylko przesiadkom. Z kładki widać przejeżdżające pociągi odcinkiem Gdańsk Osowa - Rębiechowo. Na mój pociąg do Gdyni czeka sporo osób. Zdjęcia z przystanku.

Szynobus Gdańsk Wrzeszcz - Gdynia Główna zjawia się zgodnie z planem.Od Osowy się rozpadało się na dobre. W Gdyni Głównej szybko przeskakuje do bohunowego Regio do Helu.
Skład opuszczam w Kuźnicy po 18.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz