wtorek, 19 kwietnia 2016

Wielkopolskie kółeczko, czyli BARYCZĄ do Krotoszyna

Na drugim dniu turystyka, postanowiłem wybrać się do Wielkopolski.
Zaczynam o 5 nad ranem na stacji Łódź Kaliska, gdzie wsiadam w kibelka do Wrocławia Głównego. Do Sieradza jeździłem często, więc trasę znam dobrze, dalej jechałem już tylko kilka razy. Za Sieradzem fotografuje postoje. Zaczynam od Sieradza:
Sędzice:Błaszki:Skalmierz:Radliczyce:Opatówek:Jedziemy po lewym torze, Kalisz Winiary:W Kaliszu remont toru:
Jedziemy dalej, Kalisz:Kalisz Szczypiorno:Nowe Skalmierzyce:Ociąż:Czekanów:Ostrów Wielkopolski i nieco dłuższy postój:
Jedziemy dalej, Topola Osiedle:Tarchały Wielkie:Odolanów:Garki:Granowiec:
Sośnie Ostrowskie:Pawłów Wielkopolski:Międzybórz Sycowski:Bukowina Sycowska:Twardogóra Sycowska:Kibelka opuszczam w Grabownie Wielkim.
Po 15 minutach zjawia się REGIO "Barycz", którym pojadę do Krotoszyna:Megafonista w Grabownie zapowiedzieł... cytuję "Pociąg spółki REGIO...". Prędkość na linii fatalna, jedną stację jedziemy 20 minut. Ową pierwszą stacją są Bukowice Trzebnickie:Krośnice:Wiechowice:Milicz:


Rakoniewice Milickie:Cieszków:Zduny:Dojeżdżam do Krotoszyna. Zdjęcia stacji wstawię później. Miałem trzy i pół godziny do następnego pociągu, więc poszedłem na miasto. Przed stacją stał pomnik zlikwidowanej Krotoszyńskiej kolejki:

W Krotoszynie bardzo ładna starówka:


Zdjęcia ze stacji Krotoszyn:
M62 z towarem od strony Poznania/Ostrowa:
Wsiadam w SA108 002 jako osobówka KW Leszno - Ostrów Wielkopolski:Gorzupia:Biadki:Daniszyn:Łąkociny:Ostrów Wielkopolski Gorzyce:Osobówka KW w Ostrowie:Kilka zdjęć z Ostrowa:


Na tor 1 wjeżdża kibel z Kępna, który przechodzi na REGIO w relacji przeciwnej, którym pojadę:Ruszamy +5 czekając na splecowane REGIO z Łodzi Kaliskiej. Janków Przygodzki:Przygodzice:Antonin:Niedźwiedź Wielkopolski:Ostrzeszów:Domanin:Dojeżdżam do Kępna. Kilka zdjęć:


Pociąg IC "Szyndzielnia" Poznań Główny - Bielsko Biała Główna:
EN57 jako REGIO Ostrów Wlkp. - Kluczbork przy peronie 3 górnym stacji Kępno:
Peron 3 górny stacji Kępno:Peron 4 górny stacji Kępno:Z powrotem do Ostrowa Wlkp. jedzie EN57 1061 "Wielkopolska":
W Ostrowie Wielkopolskim przesiadka na kibla z Wrocławia do Łodzi. W Gajewnikach wjeżdżamy na tor lewy, bo na prawym stoi TRAXX z cysternami LOTOS-u. Do Łodzi docieram bez przygód około 21:00.

1 komentarz: