poniedziałek, 13 czerwca 2016

Z turystykiem w klimaty Małopolski

Jest Czerwiec, a w mojej głowie zrodził się pomysł wypadu do Małopolskiego. Tak więc w piątek wieczorem udaje się po turystyka na Kaliski. Wsiadam w REGIO Łódź Kaliska - Skierniewice, którym jest SPOT EN57-2037. Tą właściwą podróż, zaczynam w sobotę o 6:35 na dworcu Widzew, gdzie wsiadam w EN57AL REGIO Łódź Kaliska - Częstochowa:Najpierw jesteśmy przyśpieszeni, zatrzymujemy się dopiero w Koluszkach. Mamy tam ponad 10 minut planowego postoju, więc wychodzę na zdjęcia:Linią do Częstochowy jechałem jeszcze przed założeniem bloga, więc fotografuje postoje. Na początek - Chrusty Nowe:Linia jest nudna, gdyż wszystkie przystanki wyglądają dokładnie tak samo - Rokiciny:Łaznów:Wolbórka nie wyszła.Baby:
Moszczenica:
Jarosty:Piotrków Trybunalski:
Milejów:Rozprza:Luciążanka:Wilkoszewice:Gorzkowice:Gorzędów:Kamieńsk:Gomunice:Dobryszyce k/Radomska:Radomsko:
Bobry:Widzów - Teklinów:


Jacków:Kłomnice:Rzerzęczyce:Rudniki k/Częstochowy:Częstochowa Aniołów:Wysiadam na dworcu w Częstochowie. Turbokibel, którym przyjechałem:KŚ z Gliwic, który przechodzi na KŚ do Gliwic, ma zapowiedziane +15. Tak też się zjawia:Odjazd 2 minutki po planie. Częstochowa Raków:Korwinów:Poraj:Masłońskie-Natalin:
Żarki Letnisko:Myszków Nowa Wieś:Myszków:

Myszków Światowit:Myszków Mrzygłód:Zawiercie Borowe Pole:Zawiercie:Łazy:Wiesiółka:Chruszczobród:

 Dąbrowa Górnicza Sikorka:Dąbrowa Górnicza Ząbkowice:Dąbrowa Górnicza Gołonóg:Dąbrowa Górnicza:Będzin Ksawera:Będzin Miasto:Będzin:Sosnowiec Główny:Postojów w Katowicach nie fotografuje, bo będę jechał tu kiblem. W stolicy Górnego Śląska jestem 2 minutki po planie:EN75 KŚ do Zwardonia:Impuls KŚ do Raciborza:A oto impuls 36WE jako REGIO Katowice - Kraków Główny, którym pojadę:
Jedziemy E-30. Prędkość - fatalna. Inaczej określić się tego nie da. Jeden tor zamknięty, stacje pozarastane. Mysłowice:Jaworzno Szczakowa:Jaworzno Ciężkowice:
Balin:Trzebinia, pociąg zapełnia się:Dulowa:Wola Filipowska:Krzeszowice:Rudawa:Zabierzów:Kraków Business Park:
Kraków Mydlniki Wapiennik:Kraków Mydlniki:Kraków Łobzów:W Krakowie zjawiamy się planowo. Mój impuls na stacji końcowej Kraków Główny:EU47 TRAXX z KM "Dragon":Wsiadam w KMŁ Kraków Balice Aiport - Wieliczka Rynek-Kopalnia:Jadę tylko jedną stację do Krakowa Płaszowa:Kilka zdjęć z Płaszowa:W związku z pracami remontowymi, do Skawiny zawiezie mnie autobus KKA:
W Skawinie przesiadka na pociąg, konkretnie REGIO "Biała" do Bielska Białej, którym okazuje się SPOT EN57-2039:
Ze Skawiny odjeżdżamy planowo. Dalej fotografuje stację. Rzozów:Radziszów:Wola Radziszowska:Podolany:Leńcze:Przytkowice:Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, tu zjeżdżamy z "zakopianki":
SPOT-y bardzo dobrze wpisują się w podgórski krajobraz. Wysiadam na stacji Kalwaria Zebrzydowska:Wdrapuję się na górę z klasztorem w Kalwarii i idę na stację Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Moim pociągiem REGIO Kraków Płaszów/Skawina - Wadowice to ten sam SPOT:

Kalwaria Zebrzydowska:Barwałd Górny:Barwałd Średni:Klecza Górna:Klecza Dolna:Do Wadowic docieram ja i... drużyna konduktorska. Mój SPOT:Stacja:
Idę do miejsca zamieszkania Papieża Jana Pawła II. Na dworzec powracam około 30 minut przed odjazdem pociągu. EN57-2039 nadal stoi przy peronie 2. Około 20:00 przyjeżdża SPOT EN57-2033 jako REGIO "Wanda" Kraków Płaszów/Skawina - Wadowice/Bielsko Biała Główna. Ten właśnie skład, przechodzi na REGIO "Beskidek" Bielsko Biała/Wadowice - Skawina/Oświęcim. Zdjęcie:
Jadę tylko jedną stację do Kleczy Dolnej, gdyż tam załatwiony mam nocleg. Na pożegnanie dnia:Kolejnego dnia, na stacji Klecza Dolna, pojawiam się około 7:30. Teraz będę jechał według nowego rozkładu jazdy. Zjawia się kibel REGIO do Bielska:
Planowo o 7:58 zjawia się ten sam kibel, czyli EN57-1074:Jest to kibel de luxe:Dojeżdżam do Skawiny. Mój kibel na stacji końcowej:Tutaj przesiadam się w REGIO "Energylandia" Kraków Płaszów - Oświęcim, (oczywiście z KKA Kraków - Skawina) którym okazuje się SPOT EN57-2024:Tradycyjnie fotografuje postoje. Skawina Zachodnia:
Podbory Skawińskie:Zelczyna:Wielkie Drogi:Jaśkowice:Brzeźnica:Półwieś:Ryczów:Spytkowice Kępki:Spytkowice:
Zator:Przeciszów:Włosienica:Dwory:Mijanie z ET22:Wysiadam na stacji końcowej. Jeszcze zdjęcie SPOT-a, którym przyjechałem:
Przeszedłem się do KFC oraz do MUZEUM AUSCHWITZ. Na bocznicy EN71:
Mój pociąg KŚ Oświęcim - Katowice to EN57-1402:
W pociągu frekwencja około 75%. Fotografuje postoje. Nowy Bieruń:Chełm Śląski:Imielin:Mysłowice Kosztowy:Mysłowice Brzęczkowice:Mysłowice:Katowice Szopienice Południowe:
Katowice Zawodzie:EN75 na bocznym torze:W Katowicach jestem planowo. EN57-1402, którym przyjechałem, przechodzi na KŚ do Lublińca i ma +20:EN57-1384 KŚ Katowice - Wisła Głębce:Mój KŚ Gliwice - Częstochowa to ELF. Podróż leci w miarę szybko i planowo jestem w Częstochowie. Jeszcze zdjęcie:EN63 REGIO Częstochowa - Kielce:
Mam dużo czasu, więc jadę autobusem 11 na Jasną Górę. Stamtąd wracam 31 do DW. PKS. Tam wsiadam w tramwaj do dworca:Teraz wsiadam w EN57AL REGIO Częstochowa - Łódź Kaliska:Podróż bardzo nudna. Omijamy Koluszki łącznicą Chrusty Nowe - Żakowice. Bez problemu planowo dojeżdżam na dworzec Widzew:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz